2124/764
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Skål af stavlimet teak. H. 16. Diam. 42.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Tørringsrevner og revne.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag