2124/​764

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Skål af stavlimet teak. H. 16. Diam. 42.

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Tørringsrevner og revne.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK