12009/​136

Et par cloisonné vaser dekoreret i farver med blomster samt et par piedestaler af hardwood, rigt udskåret med blomster og bladværk, top indlagt med marmor. Kina, 20. årh. H. vase 52. H. Piedestal 84. (4)

Vaserne er i god stand. Piedestalerne det samme, men har selvfølgelig alder patina.

Kunst, antikviteter & design, 27. februar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK