Christoffer Munch Andersen (f. Helsingør 1979)
“Blue (Basket)”, 2009. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på udskåret MDF plade. 122×175. Uindrammet.
Litteratur: Kunstnerens hjemmeside, christoffermunch.com, geng. under værkkategorien “To the Edge”.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021