903/​484

Christoffer Munch Andersen (f. Helsingør 1979)

“Blue (Basket)”, 2009. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på udskåret MDF plade. 122×175. Uindrammet.

Litteratur: Kunstnerens hjemmeside, christoffermunch.com, geng. under værkkategorien “To the Edge”.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

75.000–100.000 DKK

Hammerslag

130.000 DKK