2427/133
Hans Emil Jahn (f. Tronheim 1834, d. sst. 1902)
Et norsk landskab med en brændesamlerske ved en brusende elv. Sign. H. Jahn 1880. Olie på lærred. 87×66.
Mindre afskalninger, retoucheringer og krakeleringer. Behov for rensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag