2049/589
Pierre Soulages (f. Rodez 1919, d. Nimes 2022)
Komposition. Tryksign. Soulages. Litografisk plakat. Olympische Spiele München 1972. Bladstørrelse 100×64. Uindrammet.
Nogle folder i papiret, samt to små revner.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag