Foto endnu ikke klar
893/704
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
Kvinder og blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akryl og akvarel på papir monteret på lærred. 37×49.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag