1820/111
William Lønnberg (f. 1887, d. 1949)
Store træer ved en sø. Sign. W. Lønnberg. Olie på lærred. 48×55.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Enkelte mindre retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag