2434/​1334

Louis Vuitton

Et sæt bestående af en “Berkeley” taske af mørkebrunt Damier Ebene kanvas med gyldne beslag, to justerbare hanke, to udvendige side lommer, et lynlås rum med to indvendige lommer og rødt ruskindsfor, samt en pung af mørkebrunt Damier Ebene kanvas med gyldne beslag, et lynlås rum med tre indvendige rum, tre flade lommer, en lynlås lomme, talrige kortpladser og mørkebrunt læderfor. H. 23 x B. 31 x D. 21 cm og H. 11 x B. 20 x D. 2 cm. 2012.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Taske fremstår med nogle ridser på gylden logoplade foran samt slitage på hjørner. God stand indvendig uden slitage. Pung fremstår med lidt afskalning på gylden lynlås udvendigt og god stand indvendigt. Alle mål er cirkamål.

Smykker og Fashion, 21. august 2024

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK
2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK