12031/129
Almue vægskab af bemalet og udskåret træ, front med dør herunder skuffe. Antagelig Bornholm, 18.-19. årh. H. 72. B. 64. D. 35.
Alders- og brugsslitage. Lås er pillet af og erstattet med et stykke træ. Der mangler en 'pynteknop' (foto 3).
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag