12022/180
Et sæt på fem salonstole af mahogni- og mahogni poleret bøgetræ med cabriole ben. 19. årh.s slutning. Senere ombetrukket. H. 90. (5)
Brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag