2435/6
Klokke af patineret bronze, støbt med indskription. “Joh. A. Beckman & Co. Hugo Lind”. 19. årh. H. cirka 40. Diam. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag