2436/35
Dansk Louis XVI piedestalskab af senere forgyldt og bemalet træ. 18. årh.s slutning. H. 107. B. 51. D. 40.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud