12118/179
Carl Martin Soya-Jensen (f. Odense 1860, d. København 1912)
Portræt af en kvinde. Sign. SJ Aug. 08. Olie på lærred. 44×38. Uindrammet
Overfladesnavs. Enkelte skrammer og ridser. Gl. retouchering i venstre hjørne forneden.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag