1639/552
Gina Pellón (f. Cienfuegos, Cuba 1926, d. Paris 2014)
Kvindeansigter. Alle sign. Gina Pellon, 14/100. Seks litografier i farver. Lysmål 24,5×22,5. (6)
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design (udskudt), 30. september 2016
Vurdering
Hammerslag