1639/​552

Gina Pellón (f. Cienfuegos, Cuba 1926, d. Paris 2014)

Kvindeansigter. Alle sign. Gina Pellon, 14/100. Seks litografier i farver. Lysmål 24,5×22,5. (6)

Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

Moderne kunst og design (udskudt), 30. september 2016

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4.600 DKK