2423/291
To næsten identiske barok lysestager af messing, balusterformede stammer på runde fodstykker. 17. årh. H. 20 og 21. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre skævheder og buler.
Fra
i
Vurdering