903/​486

Tal R (f. Tel Aviv 1967)

“Black Riders”, 1999. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 300×200.

Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Erhvervet her af nuværende ejer. Ifølge stempel på bagsiden tidligere deponeret på Statens Museum for Kunst, København (Dep. 533).

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

300.000–350.000 DKK

Hammerslag