Foto endnu ikke klar
1946/35
Fransk Louis XVI console dessert af mahogni med plade af hvid marmor, gennembrudt gallerikant af messing, buet front med skuffe, herunder hylde, runde kannelerede ben på senere spolehjul. 18. årh. slutning. H. 80. B. 82. D. 38.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Hylden er ny. Ingen nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud