1731/1
Alfred Schwarz (f. Berlin 1833, d. 1909)
En amorin og ung pige i selskabskjole. Sign. Alf. Schwarz. Olie på træ. 96×70.
Retoucheringer. Enkelte mindre overfladeridser og afskalninger. Et minimalt hul (1×1 mm).
Ældre malerier og møbler, 31. juli 2017
Vurdering
Hammerslag