2442/937
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)
Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
“Pragh”. Skammel med ben af bejdset bøg. Sæde betrukket med gul uld. Udført hos Schubell & Madsen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter og slitage. Huller i stof under sæde.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag