1948/290
Stor svingkedel af sølv, skævknækket, stående på stand med rokoko ornamentik. A. Michelsen, København 1883. Vægt 2632 gr. H. 36 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud