1948/​290

Stor svingkedel af sølv, skævknækket, stående på stand med rokoko ornamentik. A. Michelsen, København 1883. Vægt 2632 gr. H. 36 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

13 bud

10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK