2005/61
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
“Islandsgade i Sundby (Kristianshavn)”. Sign. Johan Rohde 1923. Olie på lærred. 61,5×70,5.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag