Dansk maler 19. årh
Udsigt mod Vallø Slot med voldgraven i forgrunden. Usigneret. Olie på lærred. 31×42. Uindrammet.
Én mindre reparation/lap på bagsiden. Mindre stødmærke med minimale afskalninger. Mindre krakeleringer samt langs kant mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
20 bud