Cirkulært spisebord af palisander med udtræk samt tre tillægsplader, heraf en med sarg. Opsat på tilspidsende ben, profilerede kanter. Udført hos Rud. Rasmussens snedkerier, København. H. 75. Diam. 120. Fuld længde. 300. (4)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder og enkelte finerskader.
Moderne kunst og design, 28. oktober 2014