Foto endnu ikke klar
846/744
Kumi Sugaï (f. 1919)
Komposition, 1972. Sign. Sugaï; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100×72.
Provenance: Private collection, Denmark.
Moderne malerier og skulpturer, 4. marts 2014
Vurdering
Hammerslag