1416/​236

Prismekrone med stel af forgyldt bronze med seks lysarme, behængt med prismer, monteret til el. Louis XVI form, 21. årh. H. 68. Diam. 58.

Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 14. april 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK