1338/1538
Engelsk cigarskrin af sterlingsølv og dansk mælkekande af sølv, derudover varmefad af pletsølv. Vægt mælkekande 300 gr. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 19. september 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||