1712/​1722

Lommeur i kasse af sølv samt urværk med hvid emaljeskive, månefase og datoangivning. 19.- 20. årh. Diam. 5,5 og 6 cm. (2)

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. marts 2017

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK