1712/1722
Lommeur i kasse af sølv samt urværk med hvid emaljeskive, månefase og datoangivning. 19.- 20. årh. Diam. 5,5 og 6 cm. (2)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. marts 2017
Vurdering
Hammerslag