895/145
Yang Yuxuan's skole
Kinesisk figur af fedsten i form af en Luohan udskåret med skæg, krøllet hår og ørenringe siddende med løs robe graveret med borter med rester af forgyldning. 18. årh. H. 7,5 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk auktion, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag