Pierre Alechinsky, m. fl.
Karel Appel, m. fl. (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Constant, m. fl. (f. Amsterdam 1920, d. Utrecht 2005)
Christian Dotremont, m. fl. (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
“Pour Jorn”, 1976. Alle blade sign. og nummererede 79/100. Udgivet af The Jorn Foundation. Trykt hos Clot, Bramsen et Georges, Paris. Litografier i farver på Arches-papir. Bladstørrelser 75 × 54. I original og komplet mappe.
Proveniens; Harald Ditzel, tidligere direktør på Skovgaard Museet i Viborg. Siden nedarvet i familien.
Original stand. Omslaget med enkelte håndteringsmærker/ridser.