903/58
Christian Krohg (f. Vestre Aker 1852, d. Oslo 1925)
En musikant spillende på tuba. Sign. C. Krohg. Olie på malepap monteret på lærred. 50,5×40,5.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag