2043/373
Et sæt på 12 skeer af sølv, lødighed 750, prydet med røde glasflusser samt to empireskeer af sølv prydet med røde glasflusser. 19.-20. årh. Vægt ca. 820 gr. (14)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud