2120/128
En havefigur af patineret kunststen i form af siddende løve. 20. årh. H. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag