2004/88
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Vinterlandskab med et stråtækt bindingsværkshus ved et åløb. Sign. Ole Ring 1931. Olie på lærred. 31×49.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag