905/101
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Forårsdag med nyudsprungne frugttræer i Torbole. Sign. P. Mønsted Torbole 1909. Olie på lærred. 41×74.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag