2148/122
Armstol af patineret egetræ, sæde, ryg og sider betrukket med patineret skind, bagtil med let svungne ben. 19. årh.s. begyndelse.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med hul.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag