2139/833
Herman Busquet
Justérbar bordlampe med stamme af forkromet stål. Skærm og fod af lillalakeret metal. Udført hos Hala Zeist. H. 45.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, afskalning på krom og buler. Overfladerust. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag