877/175
Signeret Seirafian Isfahan tæppe, Persien. Klassisk medaljon på bund af lys silke. Knyttet på silkekæde, ca. 1 mio. kn. pr. m2. Signeret: Iran Isfahan Seirafian. 20. årh.s anden halvdel. 165×99.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag