905/362
Et par sengustavianske armstole af bemalet træ, hve rmed buede rygge udskåret med bladborter og armlæn dekoreret med løvemaskaroner af støbt gips. Sverige, 18. årh.s slutning. (2)
Møbler, kunsthåndværk og tæpper, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag