1336/91
Emilie Mundt (f. Sorø 1849, d. Frederiksberg 1922)
Sommerdag i Sorø. Sign. E. Mundt 1909. Olie på lærred monteret på malepap. 26×31.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 2. september 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud