1918/52
Alexander John Drysdale (f. Georgia 1870, d. Louisiana 1934)
Træer på en diset sumpbred. Sign. A. J. Drysdale. Vandfarve på papir. Lysmål 35×55.
Nogle ridser. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 29. april 2019
Vurdering
Hammerslag