2115/124
Dansk maler, 19. årh.
Parti fra Pisa med domkirken og det skæve tårn. Betegnet Domen i Pisa, 1832. Akvarel på papir. Bladstørrelse 33,5×43,5.
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Enkelte revner langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag