2115/​124

Dansk maler, 19. årh.

Parti fra Pisa med domkirken og det skæve tårn. Betegnet Domen i Pisa, 1832. Akvarel på papir. Bladstørrelse 33,5×43,5.

Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Enkelte revner langs kanter.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK