2443/55
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
“Vinterdag. Christianshaab. Rodebaylandet”. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 71×100.
Mindre krakeleringer.
Vurdering