870/​252

Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Skiven sign. 'Gabriel Le Roy rue de Temple no 115 à Paris'. Ca. 1805–10. H. 54. B. 46. D. 15.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Varia, møbler og tæpper, 1. marts 2017

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK