870/252
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Skiven sign. 'Gabriel Le Roy rue de Temple no 115 à Paris'. Ca. 1805–10. H. 54. B. 46. D. 15.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, møbler og tæpper, 1. marts 2017
Vurdering
Hammerslag