2143/325
Marie Sandholt (f. København 1872, d. sst. 1942)
Høstlandskab med neg i stakke. Sign. M. S. 1916. Olie på plade. 35×43.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
48 bud