1746/126
Dansk maler, 18. årh.
Parti fra Frederiksholms Kanal med Marmorbroen og Christiansborg i baggrunden. Sign. G. v. Haffner fecit. Gouache på papir. Lysmål 43×59.
Dette emne handles i fuldmoms
Mindre misfarvninger og pletter. Afskalninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
32 bud