Conny Walther, ubekendt keramiker (f. 1931, d. 2019)
Vase af stentøj modelleret med lille munding, dekoreret med blåt felt. Stemplet monogram. Samt vase af rakubrændt lertøj, let kantet form med markerede skuldre, dekoreret med hvid glasur med grønne elementer. Sign. og dateret. H. 14 og 16. (2)
Conny Walter vase med glasursamlinger ved fodrand.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020