2023/616
Arne Heuser (f. København 1928, d. 2015)
“Cirkelbillede”, 1973. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 90×90.
Original stand med let alderspatina og mærker, særligt på den hvide plade.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag