2438/789
Hasse Juul (f. Frederiksberg 1929, d. 2018)
“Vasketøj”, ca. 1963. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 31×36.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud