2442/144
Barok håndlygte af patineret messing, front og sider med glas, gennembrudt ornamentik. 18. årh. H. 34. B. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glaslåge sidder løst.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag